ثبت نام|ورود به سيستم|نقشه سايت|راهنما
  انتخاب زبان:  

سیر دانش صدف: (10خط) 88781060 ، رهیاران دانش: (10خط) 88427100 ، سیر بهار دانش: (10خط) 88781060 ، تعالی دانش: (10خط) 88457517 ، ايميل: info@study2000.com

نظر شما درباره سايت ما چيست؟





به نظر شما كدام كشور برای تحصیل مناسب تر است؟








معاون قضايي ديوان عدالت اداري گفت :با ابطال بند ج ماده 3 آيين نامه اجرايي قانون اعزام دانشجو به خارج از کشور ، داوطلبان تحصيل در خارج نياز به ارائه معافيت يا کارت پايان خدمت سربازي ندارند.
"غلامحسين رهبر پور" روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعي ايرنا اظهار داشت: مغايرت قانون تحصيل خارج از کشور با آيين نامه اجرايي آن سبب ابطال بند (ج) ماده 3 آيين نامه نحوه ادامه تحصيل دانشجويان به خارج از کشور شد.
وي افزود :با ابطال اين بخش از آيين نامه داشتن کارت پايان خدمت نظام وظيفه يا کارت معافيت دائم از جمله شرايط عمومي داوطلبان ادامه تحصيل در خارج از کشور نخواهد بود.
معاون قضايي ديوان عدالت اداري افزود: براساس ماده 14 قانون اعزام دانشجو به خارج از کشور افراد به شرط نداشتن غيبت با سپردن تعهد مي توانند جهت ادامه تحصيل طبق ضوابط وزارت علوم ، تحقيقات وفناوري به خارج اعزام شوند.
رهبرپور ادامه داد: اين درحالي است که در بند(ج) ماده 3 آيين نامه اجرايي اعزام دانشجو به خارج از کشور آمده که تحصيل دانشجويان در خارج از کشور منوط به داشتن گواهي پايان خدمت يا کارت معافيت مي باشد.
معاون قضايي ديوان عدالت اداري اضافه کرد : نداشتن غيبت يعني اگر فرد سرباز هم باشد مي تواند براي ادامه تحصيل به خارج از کشور اعزام شود .
معاون قضايي ديوان عدات اداري با بيان اينکه دانشجويان با داشتن کارت معافيت و يا گواهي پايان خدمت ممنوعيتي براي ادامه تحصيل در خارج از کشور نخواهند داشت، افزود: به دليل مغايرت اين بخش آيين نامه با قانون اعزام دانشجو به خارج از کشور، بند مذکور از سوي هيات عمومي ديوان عدالت اداري ابطال شد.
اجتمام**1053//1599


انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 424713
نام كاربري:
    
رمز عبور:
    
هنوز در سايت عضو نشده‌ايد؟
جستجوي كاملتر